Cilt bakım cihazları kırışıkları azaltma, cilt lekelerini önleme, cildinizi canlandırma ve yenileme konularında harikalar yaratabilir. Bazıları titreşimli fırçaları ile derinlemesine temizlik sunar. Bu sayede makyaj lekelerini tamamen yok eder, cildinizi arındırır ve gözeneklerinizi açar.

Cilt bakım cihazı, ürün çeşidine göre aşağıdakileri de sunabilir:

 • Cildinizi besleyip canlandırabilir.
 • Akne ve sivilce oluşumunu azaltabilir.
 • Cilt sarkmasına iyi gelebilir.

Cilt bakım cihazlarını günde sadece bir kez, akşam üzeri kullanmanızı öneriyoruz. Daha sık kullanırsanız gözenekleriniz açılacağı için cildiniz aşırı yağlanabilir. Ayrıca daha önce hiç kullanmadıysanız, elektronik cilt bakım cihazlarını yavaş yavaş ekleyin rutininize. Çünkü aşırı hassas ciltlerin bir alışma süreci geçirmesi gerekebilir.

En iyi sonuç verebilecek 6 elektronik cilt bakım ürününü sizler için sıralıyoruz:

1. Clarisonic Mia 2 Yüz Temizleme Cihazı

Clarisonic firması, bu cihazın ellerinizle yapabileceğiniz temizlikten 6 kat daha etkili olduğunu iddia ediyor. Clarisonic Mia’nın fırçası, saniyede 300’den fazla mini masaj hareketi yapıyor. Cildinizde sadece 1 dakika gezdirmeniz yeterli oluyor.

Diğer çoğu döner sonik fırçaların aksine, Clarisonic Mia ileri-geri hareketi yaparak cildinizi kirlerden nazikçe arındırıyor. Bazı diğer özellikleri şunlar:

 • İki farklı hız seviyesi var.
 • Yüzünüzde harika bir temizlik hissi bırakıyor.
 • Kuru egzamaya iyi geliyor.
 • Sadece birkaç kullanımdan sonra cilt lekelerini azaltmaya başlıyor.

Cihazın Tam Adı Ve Tahmini Fiyatı:

Clarisonic Mia 2; 470 TL.

2. Foreo Luna Mini 2

Aşırı hassas ama bir o kadar da etkili bir cihaz arıyorsanız; Foreo Luna Mini 2 tam size göre. Çarpıcı silikon tasarımında üç farklı temizleme bölgesi var. Kalın dokunuş noktaları yağlı cilt bölgeleri için. İnce olanlar ise daha hassas cilt bölgeleri için. Yani kendiniz için en iyi uygulamayı belirleme şansınız var.

Yüzünüzü nemlendirin, en sevdiğiniz yüz temizleme kremini sürün ve 1 dakika süre ile Foreo Luna Mini 2 cihazını dairesel hareketlerle uygulayın.

Foreo Luna Mini 2 cilt bakım cihazının bazı diğer özellikleri şunlar:

 • Sık kullanımda tahrişe yol açmaz.
 • Mia 2’nin aksine, kullanım sonrasında bakım gerektirmez.
 • 5 güzel renk seçeneği var.
 • Çantanızda yer kaplamaz; yolculuklarda rahatlıkla yanınıza alabilirsiniz.

Cihazın Tam Adı Ve Tahmini Fiyatı:

Foreo Luna Mini 2; 390 TL.

3. Proactiv Derin Temizleme Fırçası

Bir Clarisonic için bütçe ayırmayı şu an için gereksiz buluyorsanız, daha ekonomik olan bu ürünü değerlendirebilirsiniz. Proactive derin temizleme fırçası iki farklı fırça başlığı ile geliyor. Kıl fırça derin temizlik sağlarken, silikon olan başlık daha kibar bir nemlendirme tecrübesi sunuyor.

Bu iki fırçanın kombinasyonu sayesinde bir taraftan cilt gözenekleri açılırken, diğer taraftan pürüzsüz ve yumuşak bir cildiniz oluyor.

Proactiv derin temizleme fırçası etkili sonuç veriyor ancak Clarisonic cihazının belirgin şekilde daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazın Tam Adı Ve Tahmini Fiyatı:

Proactiv Deep Cleansing Brush; 120 TL.

4. Magnitone, Full Paket

Magnitone Full Paket cihazı, içinde yok yok dedirtiyor. Paketle birlikte gelen üç farklı fırça başlık sayesinde aşağıdaklere olanak sağlıyor:

 • Yüz temizleme
 • Pürüzsüz bir cilt
 • Pedikür, nasır ve ölü cilt temizliği

Magnitone Full Paket cihazının yüz için üç farklı modu var:

Hassas (Sensitive): Hassas ciltler için hazırlanmıştır.

Günlük Bakım (Daily Cleanse): Her gün uygulanan derin temizlik için en uygun mod budur.

Titreşimli Gerdirme (Pulse Lift): Kan dolaşımını güçlendirerek cildin beslenmesini ve canlanmasını sağlar.

Magnitone Full pakette topuk çatlağı vb. temizlemek için ve kuru ciltleri yumuşatmak için de iki ek mod bulunuyor. Adından da anlaşılacağı üzere, hepsi bir arada.

Cihazın Tam Adı Ve Tahmini Fiyatı:

Magnitone, Full Monty; 508 TL.

 5. Talika Cilt Canlandırıcı

Temizleyici özellikteki cihazlardan ayrı olarak, görünüşünüze katkı sağlayacak ve cildinizi canlandıracak birçok farklı cihaz var. Talika cilt canlandırıcı da bunlardan biri.

Kalem şeklindeki bu cihaz akne, sivilce ve siyah nokta oluşumlarını azaltıyor. NASA’nın yetmişli yıllarda keşfettiği ışık teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji yapılan görünür ışık uygulaması;

 • Hücre metabolizmasını canlandırıyor
 • Akneye yol açan bakteri aktivitesini azaltıyor
 • Cilt iltihaplarının önüne geçiyor
 • Farklı cilt bölgelerindeki kızarıklıkları dengeleyerek daha dengeli bir cilt tonu yakalamanızı sağlıyor.

Günde sadece 2-3 dakikalık kullanımla 1 hafta içinde Talika cilt canlandırıcının bu faydalarını görmeye başlayabilirsiniz.

Cihazın Tam Adı Ve Tahmini Fiyatı:

Talika Free Skin Purifying Energy Booster; 255 TL.

6. Nuface Mini Yüz Toneri

Son cihazımız, “5 dakikada yüz gerdirme” sloganı ile yola çıkmış. Nurface Mini Yüz Toneri, küçük elektrik sinyalleri gönderiyor (endişe etmeyin, bu sinyalleri hissetmiyorsunuz). Bu sayede ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırıyor.

Sonuçta cilt besleniyor, rengi canlanıyor ve kırışıklıklar azalıyor.

Küçük ebatı ile Nuface Mini Yüz Tonerini her yere kolayca götürebilirsiniz. Fiyatı biraz yüksek olabilir; ancak cilt gerdirmek için gidilen klinik seanslara oranlarsak son derece uygun maliyetli.

Her kullanımdan sonra cildinizdeki gerginliği ve doygunluğu hissedebilirsiniz. Ancak bu kazanımların kalıcı olması için Nuface Mini Yüz Toner cihazının düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Cihazın Tam Adı Ve Tahmini Fiyatı:

Nuface Mini Facial Toner; 700 TL.

 

 

Yazar Hakkında

Editör

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.